Statsvetenskapliga institutionen

Institutionsstyrelsen

PerOla Öberg, ordförande, professor, prefekt
Elin Bjarnegård, universitetslektor lärarrepresentant
Paula Blomqvist, universitetslektor lärarrepresentant
Anna Danielsson, forskare lärarrepresentant
Sven Oskarsson, professor lärarrepresentant
Katrin Uba, universitetslektor lärarrepresentant
Åsa Constanda, chefsadministratör, representant ta-personal
Sandra Håkansson, doktorandrepresentant
Michal Smrek, doktorandrepresentant
Ebba Holmström, studentrepresentant
Caroline Persson, studentrepresentant

Styrelsemöten

Styrelsen sammanträder

2017-01-27
2017-02-15
2017-03-15
2017-04-19
2017-05-24
2017-06-21